
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 3 mm |
| Width | 3 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 8 |
| Height | 1.07 mm |
| Thickness | 0.97 mm |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Contact Plating | Tin |
| Number of Elements | 2 |
| Output Current | 30 mA |
| Number of Circuits | 2 |
| Bandwidth | 1.5 MHz |
| Operating Supply Voltage | 15 V |
| Max Supply Voltage | 15.5 V |
| Min Supply Voltage | 3 V |
| Number of Channels | 2 |
| Slew Rate | 1.3 V/µs |
| Input Bias Current | 20 fA |
| Max Supply Current | 1.4 mA |
| Nominal Supply Current | 1.3 mA |
| Gain Bandwidth Product | 1.5 MHz |
| Input Offset Voltage (Vos) | 3 mV |
| Voltage Gain | 116.47 dB |
| Number of Amplifiers | 2 |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 65 dB |
| Schedule B | 8542330000 |
| Operating Supply Current | 1.3 mA |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| Common Mode Rejection Ratio (CMRR) | 82 dB |
| Input Voltage Noise Density | 37 nV/sqrt Hz |
Stock: 3
Distributors
pcbx
Unit Price$2.05678
Ext.Price$2.05678
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $2.05678 | $2.05678 |
